Tavi svētki

No senatnes...

 

    Līdz pat 20. gadsimta trīsdesmitajiem gadiem tikai nedaudzām kāzu gadadienām bija nosaukumi – piemēram, zelta, sudraba vai rubīna, kas gan simbolizēja kopdzīves laiku, gan saistījās ar priekšstatu par pasniedzamajām dāvanām. Sākotnēji tikai pirmā, desmitā, divdesmitā, divdesmit piektā, piecdesmitā un septiņdesmitā jubileja tika uzskatītas par īpašām tematikas ziņā.

Mūsdienās zināmo versiju veidošanu būtībā aizsāka Amerikas Juvelieru Asociācija, bet turpināja dažādi amerikāņu un britu  uzņēmēji, kuri zināmā mērā bija ieinteresēti ar kāzu gadadienu atzīmēšanu saistīto paradumu ievērošanā.

Kāzu gadadienas un idejas dāvanām

Šodien zināmie kāzu gadadienu nosaukumi ir daudzveidīgi, daži no tiem radušies samērā nesen, kā nepieciešamība modernizēt iespējamo dāvanu klāstu (bet mazākā mērā īstenojot simbolisko nozīmi). Līdz ar to – katra paša izvēlē paliek, kādai tematikai dot priekšroku.

Dažas idejas:


1.gads – Medus kāzas vai Papīra kāzas.

Dāvanām: Medus burciņa, ziedputekšņi, bišu maize, rieksti medū, medus pods un viss cits, vienlīdz salds un medains. Kā papīra simbols noderēs foto grāmatā iespiesti labākie pirmā kopdzīves gada mirkļi, nākamā gada īpašais kalendārs, konfektes (papīrīšos), grāmata, glezna vai pāra portrets, žurnāla vai avīzes abonements, puzle.

2. gads - Kokvilnas kāzas.

Dāvanām: Kokvilnas izstrādājumi, dažādas mīļas lietiņas ar apdruku.
Kokvilnas dvieļi, gultasveļa, kokvilnas priekšauti, oriģināli T-krekli, vai citi apģērba gabali, galdauts, mīļas lietas kokvilnas maisiņā - tēja, saldumi, rotas, kokvilnas iepirkumu tarba.

3. gads - Ādas kāzas.

Dāvanām: Ģimenes grāmata ādas vākos, pikantas lietiņas no ādas, cepure, cimdi, maks, rotas, ar ādas striķīšiem kopā sasieti nieciņi - sveces, glāzes, sāls un piparu trauciņi, josta, soma.

4. gads – Lina vai zīda kāzas

Dāvanām: Zīda vai lina gultasveļa, keramikas trauki, krājkase, zīda šalle, lina galdauts, priekšauts, grāmata Zīds, pasakas par ziediem, istabas augs, zīda kaklasaite.
5. gads - Koka kāzas.

Dāvanām: Visdažādākie koka izstrādājumi; karotes; koka sirsniņas, koka svečturīši.
6. gads - Čuguna kāzas.

Dāvanām: Čuguna katls vai panna, cukurtrauks,

7. gads - Vara kāzas.

Dāvanām: svečturi, medaļas, monētas.
8. gads - Skārda kāzas.
Dāvanām:
Cepšanas formas, mašīna. Skārda bundžas ar dažāda satura šķidrumu, bronzas medaļas, bronzas statuja, no skārda bundžām izveidoti ziedi.
9. gads - Fajansa kāzas.

Dāvanām: dekoratīvi trauki, glāzes, vāzes, interesantas stikla, porcelāna figūriņas.
10. gads - Rožu kāzas..
Dāvanām:
Vakarā pie romantiskas mūzikas un pēc pasēdēšanas atraduši romantisku vietiņu, kur pabūt vienatnē – rožu ziedlapiņu vannā. Dažādi priekšmeti ar rožu zīmējumiem, rožu stādi, rožu eļļa, mežrozīšu ievārījums, smaržas ar rozēm.
11. gads - Tērauda kāzas.

Dāvanām: Tiek dāvināti neparasti tērauda trauki. Parasti tie tiek iegravēti ar īpašu vēlējumu vai ko nozīmīgu. Virtuves piederumi ar nerūsējošo tēraudu, piem. saldējuma karote, gaļas āmurs.

12. gads - Niķeļa kāzas.

Dāvanām: Niķeļa trauki, pulkstenis, foto rāmis, galvas masažieris (ar niķeļa virsmas pārklājumu)

 13. gads - Mežģīņu kāzas (vilnas kāzas).

Dāvanām: mežģīņu zeķes, mežģīņu apakšveļa, vakarkleita, vīrietim (vilnas zeķes vai šalle).
Galdauts, aizkari, iesaiņot mežģīņu audumā grāmatu vai ko citu, žābo ar mežģīnēm, dāvanu karte apakšveļas veikalā.

14. gads - Ahāta kāzas

Dāvanām: Rotaslietas ar ahātu, priekšmeti ahāta krāsās - balts līdz pelēks, gaišzils, orandžs līdz sarkans, melns. Grupas A-ha CD.

15. gads. Dzintara kāzas

Dāvanām: Dzintara izstrādājumi, dziesma par dzintaru īpašā izpildījumā, aforismi – Dzintargraudi.

20. gads - Porcelāna kāzas..
Dāvanām:
visi vecie porcelāna trauki droši vien ir saplīsuši, tādēļ tiek dāvināti porcelāna trauki un servīzes.
25. gads - Sudraba kāzas.

Dāvanām: sudraba trauki, sudraba bižutērija. Rotas, sudraba galda piederumi, priekšmeti sudraba krāsā, dāvana sudraba iepakojumā, sudraba piemiņas monēta.
30. gads - Pērļu kāzas.

Dāvanām: Pērļu kaklarota (auglības simbols), pērļu roku sprādze, pērļu rotas. Saldais krējums "Pērle" un augļi, pērļu rotas, viss nepieciešamais pērļu vannai.

35. gads - Koraļļu kāzas.

Dāvanām: Sarkanie korāļi (veselības un ilgas kopdzīves simbols), auduma maisiņi koraļļu formā ar zāļu tējām, smaržīgie auduma spilventiņi, griķu spilveni, gobelēns.

40. gads - Rubīna kāzas.
Dāvanām:
Ja vēlas, var veco laulības gredzenus mainīt pret jauniem, Rubīns (mīlestības un uguns akmens, tas glabā laimi un mīlestību) Grāmata par dārgakmeņiem, rubīnsarkans vīns, priekšmeti rubīnsarkanā krāsā, gladiolas stāds rubīna zvaigzne.

45. gads - Safīra kāzas.

Dāvanām: Safīra (uzticības un krietnuma simbols)rotas. Dažādi priekšmeti zilā krāsā, grāmata par dārgakmeņiem, lietas, dzīvnieks vārdā Safīra, gludeklis Braun Safīra.
50. gads - Zelta kāzas.

Dāvanām: Šī gada diena tiek īpaši atzīmēta. Tā ir ļoti nozīmīga laulāto pārim.
Zeltlietas, apzeltīti priekšmeti, zaļais zelts - koka stāds, Zelta stīga – istabas augu, zelta diploms par laulības stiprumu, aproču pogas.
55. gads - Smaragda kāzas.

Dāvanām: Neparastas un īpašas rotas ar smaragdu. Priekšmeti zaļā krāsā, smaragdzaļa villaine, zaļi gultas pārklāji, egles stāds, grāmata "Smaragda pilsētas burvis".

60. gads - Dimanta kāzas.

Dāvanām: īpašas dāvanas ar dimantiem. Dziesma "Mazā dvēselīte" īpašā izpildījumā, dimanta CD par ilgāko kopīgo dziedāšanu.
65.gads - Dzelzs kāzas.
Dāvanām:
izstrādājumi no nerūsējoša tērauda. Grāmata par dzelzs laikmetu, vitamīni, kas satur dzelzi, augļu grozs, ar augļiem, kas satur dzelzi, Dzelzs vilka CD, Latvijas dzelzceļa muzeja apmeklējums.
70. gads - Briljanta kāzas.
Dāvanām:
Briljants – noslīpēts dimants, rotas ar briljantiem. CD "Briljanta roka", Diploms izdrukāts uz lapas ar nosaukumu briljanta varavīksne, briljanta pildspalva.

75. gads - Sarkanās kāzas.

Dāvanām: Pārsteigumu dāvaniņas! Īpaša dzeja, apcerējumi, atgādinot mīļotajam, ka mīli un nespēj iedomāties dzīvi bez viņa.

ozio_gallery_nano
Ozio Gallery made with ❤ by Open Source Solutions